Niska i modna? To połączenie prostsze niż myślisz!

Wszędzie je widać – przepiękne kreacje na wysokich modelkach, manekinach, koleżankach z pracy. Jednak pamiętaj, że małe jest piękne – a Ty możesz wyglądać równie zjawiskowo, traktując swój niski wzrost jako atut, a nie wadę podczas tworzenia stylizacji. Jesteśmy tutaj po to, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje problemy związane ze stylizacją dla niższych kobiet. Nie szukaj dalej, niż ten przewodnik, który pomoże Ci cieszyć się Twoją filigranową sylwetką w stylowej odsłonie.

Niska piękność – o czym pamiętać przy doborze ubrań i akcesoriów?

Komponując swój strój – bez względu na to, jaki masz wzrost – musisz pamiętać, że najważniejsza jest równowaga. Dobierając stylizacje dla siebie zdecyduj się na:

  • prostszy element u góry + element bardziej rzucający się w oczy na dole;
  • wyrazisty element u góry + element o większej subtelności na dole.

Ta zasada ma znaczenie bez względu na to, czy chodzi o sukienkę czy outfit składający się z większej ilości elementów. Jeśli w Twojej stylizacji dzieje się zbyt dużo – to spowoduje dosłownie zalanie drobnej sylwetki zbyt dużą ilością materiału, wzorów i kolorów – więc unikaj przesady zgodnie z ww kluczem.

Im lepiej dopasowana stylizacja – tym ładniejszy wygląd!

Wybierając sukienki – mocno skup się też na doborze odpowiedniego dekoltu, który może poprawić, albo zniszczyć całą stylizację. Niższe Panie mogą śmiało stawiać na głębszy dekolt (na przykład dekolt w szpic lub łódkę).

To przyniesie dwie istotne dla niskiego wzrostu korzyści – pomoże:

  • zrównoważyć strój,
  • stworzyć iluzję dłuższego tułowia.

Jeśli chodzi o sukienki pamiętaj, że bycie drobną oznacza mniej udziwnień, więc ważne jest, aby szukać elementów, które będą układać się w odpowiednim miejscu w talii i biodrach, sporo ich znajdziesz w internetowym butiku LaLaLa. Trzeba też przyznać, że sukienki maxi nie są Twoją domeną, ale na pocieszenie – sukienki midi czy spódnice już jak najbardziej! To, co dla innych może być uważane za midi, może być dla Ciebie idealną długością „maxi” – zwróć na to uwagę podczas odzieżowych zakupów.

Jeśli nie sukienki – to, co dla niskiej fashionistki?

Spójrzmy na spodnie. Tutaj radzimy trzymać się z daleka od szerokich fasonów, ponieważ mogą one zapewniać zbyt duży przepływ materiału, jak dla Twojej drobnej sylwetki i ją mocno przytłoczyć. Zamiast tego szukaj raczej bardziej dopasowanych spodni capri lub prostych nogawek. Nie bój się też spodni z wysokim stanem, ponieważ mogą wydłużyć nogi!

Mamy też kilka konkretnych wskazówek odnośnie do tego, jak za pomocą konkretnych outfitów wydłużyć swoją sylwetkę. Na przykład – bez względu na to, o jaki element garderoby chodzi – asymetryczne obszycia wydłużą sylwetkę i dodadzą równowagi całemu strojowi.

Dla niskich fashionistek bardzo dobrym wyborem będą stylizacje:

  • monochromatyczne,
  • jednokolorowe,
  • z jednym printem.

Każda z tych wersji to sprytny sposób na to, aby wydłużyć sylwetkę i modnie się prezentować.

Drobna sylwetka a dobór modnych akcesoriów

To żadna nowość – buty są ważnym dodatkiem do każdego stroju! Wybierając buty dla swojego wzrostu, lepiej postaw na botki zamiast butów z wysoką cholewą, ponieważ mocno poprawi to Twój wygląd. A czy słyszałaś o sneakersach na platformie!? Powinnaś! To kolejny sposób na to, by dodać do swojej sylwetki trochę więcej wzrostu i na pewno może pomóc w stylizacjach. Jeśli chodzi o akcesoria do sukienki – też często okazuje się, że mniejsze jest w przypadku niewysokich pań lepsze. Duże torby mogą wyglądać niekorzystnie na drobnych ramionach, więc zamiast tego szukaj małych torebek na ramię i kopertówek. Najważniejsze do zapamiętania jest to, by kategorycznie nie chować się za akcesoriami.