Jaki materac turystyczny wybrać?

Gdy wybieramy się na biwak, to również możemy doświadczyć komfortowego snu. Jedyne czego będziemy potrzebować to materac turystyczny. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie materac.

Po pierwsze musimy wiedzieć, że materac dmuchany materacowi dmuchanemu niestety nie jest równy. Musimy wiedzieć do czego będzie na materac służyć. Przeznaczenia sprecyzowane skrócą znacznie czas, który poświęcimy na jego wybór. Powinniśmy wiedzieć o tym, że całkiem inne cechy wyróżnia materiał który służy do zabawy w wodzie, a inny do snu komfortowego na biwaku.

Materac dmuchany pełni funkcję łóżka zapasowego, które oczekuje w naszej szafie na przyjazd gości. Jest ot produkt bardzo łatwy w przechowywanie, a jego napompowanie zajmie nam jedynie kilka chwil. Materac dmuchany dobrej jakości zapewni nam odpoczynek komfortowy, a jednocześnie zajmie mniej miejsca od dodatkowej kanapy. Materac do użytku w domu jest wyższy i oczywiście ma powłokę welurową.

Zaś materace turystyczne mają wpływ na to czy nasz urlop będzie w pełni udany. W końcu kto miałby ochotę na zwiedzanie czy też na trekking po kompletnie nieprzespanej nocy? Materac turystyczny powinien być lekki, a do tego nie powinien zajmować za wiele miejsca, szczególnie jeśli mamy zamiar go ze sobą zabrać na wycieczkę pieszą. Powinien być niemal bezobsługowy. Jeśli wolimy wędrówki z turystycznym plecakiem i często śpimy całkiem na dziko, to warto pod namiot zabrać samopompującą się matę. Pozwoli na zaoszczędzenie mnóstwa energii, czasu oraz także miejsca.