Montaż pompy ciepła

Pompa ciepła na pewno nie jest urządzeniem, które wymaga specjalnego pomieszczenia do montażu. W związku z tym pompy ciepła montaż Gdańsk nie jest wcale skomplikowany. Jednak mało kto decydujemy się na montaż samodzielny. Na szczęście fachowcy oferujący pompy ciepła montaż Gdańsk wszystko zrobią za nas. Podczas instalacji tak naprawdę znaczenie kluczowe mają takowe czynniki jak wielkość systemu oraz hałas generowany podczas pracy urządzenia. Niezmiernie ważny jest także dostęp komfortowy do podzespołów głównych podczas jakiejś awarii. Zatem nie każde miejsce w naszym domu się nadaje na montaż tego urządzenia. Gdzie zatem możemy ją umieścić?

Pompę ciepła można zamontować na zewnątrz budynku. Pompy ciepła przeznaczone do zewnętrznego montażu to powietrzne modele oraz także co po niektóre gruntowe pompy. Takowe położenie możliwe jest dzięki bardzo odpornej obudowie. Wykonuje się ją z metalu, który jest zabezpieczony specjalną ochronną powłoką. Jest ona wytrzymałą na wszelkie niekorzystne warunki jakimi poddane będzie podczas całego roku. Mowa tutaj o wietrze, wodzie czy też śniegu.

Pompę ciepła najlepiej będzie umieścić przy zewnętrznej ścianie. Zyskamy dzięki temu możliwie najlepsze połączenie z instalacją źródła dolnego. Musimy jednak pamiętać, że zależnie od zaleceń producentów odległość minimalna od budynku wynosi między trzydzieści centymetrów, a półtorej metra. Dzięki temu mamy możliwość pobierania przez urządzenie powietrza, które jest konieczne do funkcjonowania prawidłowego powietrznej pompy.

Firmy montujące pompy ciepła wszystkie te przepisy mają w przysłowiowym “małym paluszku”.