Jak zaplanować swoją karierę?

Pytanie o to, jak zaplanować swoją karierę, jest bardzo podobne do pytania o to, jak zaplanować swoje życie. Dla większości ludzi posiadanie rygorystycznego planu nie jest właściwym podejściem; zamiast tego, chcesz poczuć swoją drogę przez to, nie będąc zbyt sztywnym. Dobrze jest mieć pewne cele, które chciałbyś osiągnąć w perspektywie średnioterminowej (w moim przypadku w ciągu najbliższych 5 lat) i mieć pewne pomysły na to, co mógłbyś robić za kolejne 20 lub 30 lat, ale zdecydowanie powinieneś zostawić sobie możliwość objazdów po drodze.

 

Mam to szczęście, że moja kariera jest czymś, co kocham od dzieciństwa, więc zawsze wiedziałem, że chcę pracować ze zwierzętami. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było spędzenie trochę czasu na wolontariacie w lokalnym schronisku, aby uzyskać poczucie środowiska pracy i upewnić się, że jest to coś, co mógłbym robić przez resztę moich dni. Potem wszystko polegało na tym, by mieć oko na możliwości.

 

Zaczęłam od najniższego szczebla w szpitalu dla małych zwierząt, gdzie czyściłam klatki i odbierałam telefony. Stamtąd przeszłam na stanowisko asystenta w gabinecie weterynaryjnym, który miał więcej klientów i więcej doświadczenia w zajmowaniu się bardziej skomplikowanymi przypadkami (a także oferował mi większą niezależność). Dowiedz się więcej: funokay.pl