Hermès – czy znasz historię tej marki?

Hermes to francuski luksusowy dom mody znany na całym świecie z akcesoriów modowych, perfum i wyrobów skórzanych. Firma została założona w 1837 roku, kiedy Thierry Hermes, syn szeryfa, otworzył zakład rymarski w wieku dwudziestu trzech lat. Swoje prace wystawiał na lokalnych targach i szybko stał się znany z jakości swoich wyrobów oraz talentu do odtwarzania wszystkiego z pamięci bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Jego dzieła były tak poszukiwane, że wkrótce udało mu się otworzyć sklep w Paryżu, gdzie zaczął sprzedawać swoje przedmioty zamożnym klientom.

W przeddzień II wojny światowej Hermèsem wstrząsnęła jedna z najgłośniejszych francuskich spraw kryminalnych: Afera trucicieli. W 1936 roku pracownik Hermès o nazwisku Joseph Couffy został aresztowany za otrucie kilku kobiet arszenikiem, a następnie wykorzystanie ich pieniędzy do zakupu drogich przedmiotów w sklepie, w tym jednej kobiety, która zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Wkrótce potem aresztowano pracownicę Marguerite Radix, którą podejrzewano o otrucie męża rtęcią, a następnie ukrycie pod materacem 55 000 dolarów w kamieniach szlachetnych i klejnotach. Szał medialny wokół tych dwóch wydarzeń sprawił, że firma Hermès znalazła się pod ścisłą kontrolą, a w wyniku rządowego dochodzenia zakwestionowano jej działalność. Więcej na: sportygirl.pl