Czym jest krzem z borem? Kto go stosuje?

Krzem z borem pozytywnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie. Krzem jest ważnym składnikiem tkanki łącznej naszego organizmu.

Mieszanka krzemu z borem skutecznie poprawia elastyczność, jędrność i nawilżenie skóry. Pomaga również zmniejszyć plamy starcze i blizny potrądzikowe. Co więcej, może pomóc skórze goić się z ran szybciej niż zwykle, a także zminimalizować rozstępy, które często są spowodowane przybieraniem na wadze lub ciążą.

Mieszanka krzemu z borem jest również korzystna dla osób starszych, które mają problemy z rekonwalescencją. Pomoże złagodzić część bólu i stresu, których mogą doświadczać z powodu swoich schorzeń.

Krzem z Borem jest stosowany jako suplement diety ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe. Krzem pomaga zachować zdrową skórę, włosy i paznokcie osobom po 50. roku życia. Pomaga również sportowcom szybciej regenerować się po stresie fizycznym lub wypadkach, które wyczerpują naturalną obronę organizmu przed wolnymi rodnikami.

Krzem z borem to skuteczny zabieg w profilaktyce i leczeniu zapalenia stawów, regulacji poziomu hormonów steroidowych, właściwościach bakteriobójczych i przeciwzmarszczkowym.

Może pomóc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk stawów. Oprócz tego może również utrzymywać zdrowy poziom hormonów steroidowych. Stwierdzono, że ma właściwości bakteriobójcze.

Krzem jest najobficiej występującym pierwiastkiem na Ziemi, stanowi około 25% skorupy ziemskiej. Występuje również w dużych ilościach w piasku, skałach kwarcowych i skałach granitowych. Bor może łatwo rozpuszczać się w wodzie.