Jak zadbać o swoje zdrowie podczas jesieni?

Oto kilka wskazówek, jak zadbać o swoje zdrowie podczas jesieni:

 

-Zacznij od oczyszczenia. Twoje ciało wciąż trzyma się toksyn z lata, a teraz jest świetny czas, aby je wypłukać. Zrób zielony sok lub wypróbuj program detoksykacyjny przez 3-5 dni. Pomoże to znacznie zwiększyć Twoją energię i zwalczyć przeziębienia na cały sezon.

 

-Jedz więcej owoców i warzyw. Zimna pogoda często wiąże się z gorącymi zupami, jedzeniem komfortowym i dużą ilością węglowodanów. Ważne jest, aby dostarczyć sobie witamin! Spróbuj dodać do swojej diety więcej zielonych liści, takich jak jarmuż czy szpinak, a jeśli już je spożywasz, spróbuj dodać więcej kolorów poprzez dodanie czerwieni (buraki) lub pomarańczy (marchew).

 

-Ćwicz regularnie! Chłodna pogoda sprawia, że łatwiej jest pozostać w domu, ale jeśli pozostaniesz aktywny, będziesz miał więcej energii i mniej prawdopodobne, że będziesz miał ochotę na hibernację przez cały dzień. Spróbuj wybrać się na długi spacer na zewnątrz i wykorzystać ten czas na relaks i myślenie o rzeczach, które przynoszą ci radość. Możesz też spróbować zajęć w pomieszczeniach, które podnoszą tętno, takich jak pilates lub intensywny trening cardio na siłowni.

-Nie zapomnij o rutynowej pielęgnacji skóry twarzy! O tej porze roku ważne jest, by zadbać o nawilżenie skóry twarzy. Zobacz więcej na: bravenetic.pl