Zalety regularnego biegania

Regularne bieganie ma kilka całkiem niesamowitych zalet, które sprawiają, że jest warte Twojego czasu. Bieganie nie tylko zapewnia Ci świetny trening sercowo-naczyniowy, ale także zwiększa Twoją wytrzymałość i poprawia pojemność płuc. Zanim się obejrzysz, będziesz biegać dalej, szybciej i silniej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Bieganie ma też inne zalety – to świetny sposób na rozładowanie stresu, poprawę jakości snu, a nawet może sprawić, że staniesz się bardziej atrakcyjny. Ostatnie badania wykazały, że ludzie prowadzący aktywny tryb życia są uważani za bardziej atrakcyjnych niż ich koledzy z kanapy zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, oto kilka innych powodów, dla których regularne bieganie jest najlepszą rzeczą dla Twojego zdrowia:

 

Bieganie może być niezwykle skutecznym sposobem leczenia depresji. Endorfiny uwalniane podczas ćwiczeń sprawiają, że czujesz się szczęśliwszy i masz lepszy nastrój. Bieganie może również pomóc w poprawieniu pewności siebie, jeśli martwisz się o to, jak wyglądasz podczas ćwiczeń – w przypadku biegania nie ma gdzie się ukryć! Nie ma znaczenia, jak bardzo masz nadwagę lub nie jesteś w formie – bieganie wciąż działa tak samo dla każdego. I nie daj się zwieść tym wszystkim wymyślnym maszynom na siłowni i programom odchudzającym – jedyne, czego naprawdę potrzebujesz do biegania, to dobra para butów! Dowiedz się więcej na stronie: feedfit.pl