Włóczki do szydełkowania

Szydełkowanie to hobby, które powoli wraca do łask. Coraz więcej młodych osób zajmuje się własnoręcznym wykonywaniem szalików, koców czy innych modnych dodatków. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż jest to doskonały sposób na relaks i wyciszenie. Aby jednak móc zrobić swój pierwszy wytwór, należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Z pewnością potrzebne będzie szydełko oraz włóczki. Jak zatem wybrać odpowiednie włóczki do szydełkowania?

Jak wybrać włóczkę?

W sklepach możemy znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju włóczek. Z tego też powodu, wybór tej, która sprawdzi się w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z szydełkowaniem, nie jest łatwy. Znajdziemy m.in. takie włóczki, które powstały z przędzy naturalnej. Są one bawełniane, kaszmirowe lub jedwabne. Mogą być również wykonane z angory lub alpaki. Istnieją także włóczki wykonane z przędzy syntetycznej, takiej jak: wiskoza, poliester czy akryl. Dla osób początkujących polecane są nicie bawełniane, które są niezwykle miłe i przyjemne w dotyku. Wybór właściwego koloru jest już kwestią indywidualną, którą należy dopasować do swoich osobistych preferencji. Sklepy oferują nam całą paletę kolorystyczną, spośród której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Włóczki do szydełkowania opatrzone są banderolą, która opasa cały motek. Znajdują się w niej kluczowe informacje, takie jak: skład nici oraz jej wydajność, określona w metrach i wagę. Zawiera ona także wskazówki, które ułatwią pracę. Znaleźć tam można numer szydełka, które będzie najlepsze do danego rodzaju włóczki. Dowiedzieć się możemy także, czy dany rodzaj nici nadaje się do prania.