Top 10 whisky w Polsce

Whisky to jeden z najbardziej znanych trunków na świecie. Postaraliśmy się przedstawić tabelę, która pomoże Ci wybrać to, co najlepsze na świecie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Ameryki po Japonię. Kilka rzeczy łączy te whisky. Cieszą się niezmierną popularnością wśród klientów ,należą do jednych z najlepiej sprzedających się nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie , mają niepowtarzalny smak, a każdy z nich ma swój specyficzny charakter, co czyni go niepowtarzalnym i wyjątkowym.
Whisky to ciemny trunek, który jest destylowany ze zbóż. Najpopularniejszym produktem do produkcji jest jęczmień, żyto i pszenica. W Ameryce robi się go z kukurydzy (Przykładem jest Jack Daniels ). Whisky jest destylowana na całym świecie, ale najpopularniejsze kraje to Irlandia i Szkocja.

Jest wiele rodzajów whisky, a w niektórych miejscach istnieją surowe zasady i regulacje co do sposóbu produkcji whisky danym kraju. Miejsce produkcji odgrywa dość ważną rolę w definiowaniu whisky.
Aby uzyskać prawdziwą whisky, nie należy do niej dodawać żadnego innego smaku. Cały smak (charakter), jaki ma whisky, należy uzyskać z leżakowania w beczkach. Oznacza to, że whisky smakowe (miodowa, cynamonowa, jabłkowa) nie są technicznie whisky.

Nie ma ustalonego sposobu picia whisky. Najlepiej pić tak, jak lubisz najbardziej. Moja ulubiona wersja to Jack Daniels z lodem . Nie mieszaj go z colą, bo wtedy nie możesz docenić jego prawdziwego charakteru, ale to nie znaczy, że nie możesz go wypić w jakimś mieszanym napoju.

Whisky pijamy zazwyczaj z tzw. krótkiej szklanki z grubym dnem. Tak to znamy z naszych restauracji i z najlepszych filmów. W takich szklankach najlepiej smakuje whisky.

Jeśli nie tylko chcesz napić się dobrej whisky, ale także cieszyć się tym wyjątkowym smakiem, kup szklankę do degustacji whisky. Posiada specjalny półzamknięty kształt, w którym aromat doskonale się rozprowadza. Jeśli chcesz skosztować whisky jak prawdziwy smakosz, postępuj według poniższych wskazówek:

1. Przepłucz usta zimną wodą
2. Zapach z odległości 10-15 cm, a następnie zbliż szklankę by poczuć aromat
3. Zwróć uwagę na barwe. Ciemniejsza często należy do starszych whisky
4. Pij i baw się whisky w ustach. Niech toczy się na języku, pod językiem, na podniebieniu.
5. Szukaj różnych smaków, takich jak wanilia, kakao, czekolada, śmietana, przyprawy, owoce, a także ślady dymu i torfu.

Poniżej przedstawiamy 10 najlepiej sprzedających się i cieszących się największym uznaniem whisky.
1. McDowell’s
Kraj: Indie
2. Officer’s Choice
Kraj: Indie
3. Imperial Blue
Kraj: Indie
4. Royal Stag
Kraj: Indie
5. Johnnie Walker
Kraj: Szkocja
6. Jack Daniels
Kraj: USA
7. Original Choice
Kraj: Indie
8. Jim Beam
Kraj: USA
9. Hayward’s Fine
Kraj: Indie
10. 8 Pm
Kraj: Indie