Kostka brukowa Babice

Kostka brukowa to idealny materiał na podjazd przed domem. Dzięki niej, wjeżdżanie autem do garażu, wyjeżdżanie z niego czy nawet stawianie go przed domem jest dużo wygodniejsze. Jeśli na podjeździe jest kostka brukowa Babice, istnieje tez mniejsze ryzyko wnoszenia zanieczyszczeń do samochodu czy też do domu. Każdy, kto ma podjazd, na którym jest ziemia lub trawa, wie doskonale, że piasek i błoto niezwykle łatwo jest wnieść do samochodu lub też wchodząc do domu. Kostka brukowa likwiduje to ryzyko, pod warunkiem oczywiście, jeśli jest regularnie czyszczona i zamiatana.

Jaka kostka na podjazd?

Kostka brukowa Babice, która ma trafić na podjazd, powinna oczywiście pasować do miejsca, w którym ma być założona. Dobrze jest, jeśli jej wygląd współgra z wyglądem domu, a nawet barwą elewacji. Nie można jednak zapominać o jednym. Taka kostka będzie przenosić spore obciążenia. Mało który samochód bowiem waży mniej niż tonę, dlatego na podjeździe powinna być założona kostka gruba. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko pękania takiej kostki. Oczywiście nie bez znaczenia jest też podłoże pod taka kostką. Powinno być odpowiednio przygotowane. Idealnie sprawdza się równa warstwa ubitego dobrze piasku.

Jak dbać o kostkę brukową?

Założenie kostki brukowej na podjeździe to nie wszystko. trzeba też o nią dbać. Dobrze jest ją regularnie zamiatać, od czasu do czasu zaś czyścić wodą pod ciśnieniem. Oczywiście trzeba też dbać o to, by pomiędzy kostką nie ukorzeniały się rośliny. Jeśli się pojawiają, trzeba je od razu wyrywać. Nie bez znaczenia jest tez regularne sprawdzanie stanu kostki. Ewentualne usterki zaś trzeba koniecznie usuwać.