Jak wybrać odpowiedni bagażnik rowerowy na klapę?

Praktyczny bagażnik rowerowy na klapę to opcja wprost stworzona dla tych, którzy z braku innych możliwości nie mogą umieścić bagażnika gdzie indziej. Brak haka holowniczego uniemożliwia im zamontowanie bagażnika w tym miejscu, a niechęć do gimnastykowania się z montaże takiego akcesorium na dachu, sprawia, że wolą postawić na coś o wiele wygodniejszego.  Taki bagażnik ma specyficzny kształt, oparty na rurkach, tzn. konstrukcji aluminiowej, którą przy pomocy odpowiednich narzędzi mocuje się na klapie bagażnika auta, a potem można już na tak przygotowanym akcesorium umieścić rowery.

Wybierając bagażnik rowerowy na klapę należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze nie każdy pasuje do każdego auta, dlatego dobrze jest dwa razy upewnić się czy wybrany przez nas model rzeczywiście odpowiada rozmiarom bagażnikowej klapy. Po drugie weźmy pod uwagę producenta i cenę, za jaką sprzedaje się ten dodatek do auta w sklepie. Zbyt tanie bagażniki powinny tu zwrócić naszą uwagę i zapalić światełko ostrzegawcze. Dobra jakość nie może kosztować dwa złote, więc w przypadku takich ofert – trzymajmy się z daleka. Po trzecie, upewnijmy się ile rowerów może pomieścić dany bagażnik rowerowy na klapę – liczba sprzętu jest tutaj ograniczona. Niektóre modele utrzymają tylko dwa, a inne trzy rowery więc należy mieć to na uwadze.

Na koniec, pamiętajmy, że podczas prowadzenia samochodu z rowerami przypiętymi do klapy bagażnika, należy zachować dużą ostrożność. Wyboje, wstrząsy i jazda po nierównej drodze może spowodować zarysowanie klapy rowerami, dlatego dobrze jest mieć to na uwadze i jechać wolniej.