Jak myć samochód, aby nie uszkodzić lakieru?

Mycie samochodu jest jednym z tych zadań, które najlepiej zrobić jesienią i wiosną, kiedy można być na zewnątrz w świeżym powietrzu i nie ma żadnego śniegu lub lodu, aby martwić. Jako bonus, są to również czasy, kiedy promienie słoneczne są najbardziej prawdopodobne, aby blaknąć lakier samochodu. To dlatego, że mycie wodą z mydłem jest naprawdę o usunięcie brudu z powierzchni – farba sama w sobie nie jest czyszczona, chyba że używasz specjalnego środka czyszczącego lub wosku. Nie chcesz pozbyć się wszystkich zabezpieczeń z zewnątrz samochodu, ale jest możliwe, aby umyć go bez tworzenia zbyt wielu wirów i zarysowań.

Jak wspomniano wcześniej, najłatwiej jest umyć samochód w słoneczny dzień, kiedy nie ma żadnych przeszkód, takich jak śnieg, liście lub inny brud na ziemi, aby nadepnąć lub spróbować uniknąć. Należy również upewnić się, że myjesz samochód w miejscu, gdzie nie ma nic innego – żadnych drzew nad głową ani domów w pobliżu, których siding mógłby zostać uszkodzony przez nadmierny oprysk.

Kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia, chwyć za wąż z dyszą rozpylającą i ustaw go na obszarze nieruchomości, który dobrze odprowadza wodę – nie chcesz, aby stojąca woda gromadziła się wokół. Więcej na: motole.pl