Fronty lakierowane – czy są odpowiednie do twojej kuchni?

Lakierowane szafki to świetny sposób na uzyskanie eleganckiego, nowoczesnego wyglądu high-endowych kuchni za ułamek ceny. Zanim podpiszesz się na linii kropkowanej i zgodzisz się na takie wykończenie własnej kuchni, rozważ jednak te czynniki:

Lakier to w zasadzie farba. Jest wykonany z żywicy, która jest bardziej trwała niż większość farb, ale nadal będzie zużywać się w czasie, jak używasz swoich szafek. Chociaż prawdą jest, że można łatwo odświeżyć wykończenie w przyszłości, to nigdy nie będzie tak nieskazitelny, jak wtedy, gdy zostały one po raz pierwszy zainstalowane. Może to oznaczać, że powierzchnia jest lekko ziarnista lub że drzwi szafki nie zamykają się idealnie szczelnie.

Jeśli masz zwierzęta domowe lub małe dzieci, lakier może prowadzić do zarysowań zarówno szafek, jak i wszelkich mebli lub blatów, które masz w pobliżu. Różnica między lakierem a innym wykończeniem, takim jak lakier, polega na tym, że lakierowana szafka może być łatwo uszkodzona przez takie rzeczy jak pazury kota, natomiast kawałek z innym wykończeniem może nie ucierpieć tak bardzo, jeśli Twój zwierzak się znudzi i postanowi ostrzyć na nim swoje paznokcie.

Więcej na slowdom.pl