Domowy płyn do czyszczenia szyb – jak zrobić?

Jestem pewien, że wiesz, iż czyste, przejrzyste okno jest ważne, aby wpuścić światło do domu – jest to również kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego środowiska dla Twojej rodziny. Kiedy używasz komercyjnych środków czyszczących do mycia okien, polegasz na toksycznych chemikaliach, aby utrzymać je wolne od brudu, zanieczyszczeń i bakterii. Nie chcesz narażać siebie lub swoich bliskich na działanie tych chemikaliów, dlatego polecam zrobienie domowego środka do czyszczenia szyb zamiast kupowania go.

Używanie octu i wody w butelce ze spryskiwaczem jest jednym z najprostszych sposobów na wyczyszczenie okien bez uciekania się do szkodliwych chemikaliów. Ocet działa jako środek dezynfekujący i sanitizer, a woda pomaga poluzować i podnieść brud, kurz, odciski palców i inne rodzaje bałaganu. Można również użyć biały ocet sam, ale jeśli masz twardą wodę, gdzie mieszkasz, ta metoda może zostawić smugi na szkle. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, usuń nadmiar wilgoci suchą ściereczką z mikrofibry, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Możesz dodać olejki eteryczne dla dodatkowej mocy czyszczenia i zapachu – moje ulubione połączenie to olejek lawendowy z ekstraktem z eukaliptusa cytrynowego. Więcej na: startmoto.pl