Dlaczego warto chodzić spać wcześnie?

Jestem pewna, że słyszałaś to milion razy: “Idź spać wcześniej! Będziesz lepiej spał!”

 

Ale czy kiedykolwiek przestałeś myśleć o tym, co to właściwie znaczy? Czy rzeczywiście jest to tylko stek bzdur, czy może coś w tym jest?

 

Na początek, wcześniejsze spanie nie jest celem samym w sobie – nie jest tak, że bycie w łóżku wcześniej rozwiąże wszystkie twoje problemy. Ale zdecydowanie może pomóc w problemach, które pojawiają się, gdy dostajesz zbyt mało snu. Może pomóc Ci obudzić się bez uczucia groggy i wyczerpania. Może pomóc utrzymać spójny poziom energii przez cały dzień.

 

W moim własnym doświadczeniu, idąc do łóżka wcześnie był głównym czynnikiem w mojej zdolności do utraty wagi i utrzymać go off. Jest całkiem jasne, że brak snu jest szkodliwy dla twojego metabolizmu i jest również całkiem jasne, że nadwaga prowadzi do wielu problemów zdrowotnych (choćby dlatego, że o wiele trudniej jest ludziom otyłym uzyskać wystarczającą ilość snu). A jeśli kiedykolwiek próbowałeś diety przed, to wiesz, jak ważne są poziomy energii dla utrzymania motywacji i utrzymania postępów.

 

Badania naukowe to potwierdzają – wykazano, że większa ilość snu ma pozytywny wpływ na utratę wagi, poziom energii i ogólny stan zdrowia. Więcej na: brainboss.pl