Chanel – czy znasz historię tej marki?

Chanel to jedna z najbardziej znanych nazw w świecie mody – ale czy jest to tylko marka, którą wszyscy znają, czy też faktycznie wiesz cokolwiek o historii Chanel?

Jak powiedziała kiedyś Coco Chanel: “Moda zanika, tylko styl pozostaje taki sam”. Porozmawiajmy więc o modzie!

Chanel jest najbardziej znana ze swojej linii odzieżowej. Jej pierwszy sklep został otwarty w Paryżu w 1909 roku, ale jej twórczyni, Gabrielle “Coco” Chanel, zaczęła projektować ubrania w 1905 roku. Firma powstała jako sklep z kapeluszami i wkrótce po otwarciu rozszerzyła swoją działalność o odzież.

Projekty Coco Chanel były rewolucyjne; tworzyła wygodne projekty, które były sprzeczne z ówczesnymi normami. Była też wielką zwolenniczką noszenia przez kobiety spodni. W rzeczywistości zaprojektowała jedne z pierwszych damskich garniturów. Wkrótce zaczęła projektować wiele innych rodzajów odzieży damskiej, takich jak suknie wieczorowe, topy i akcesoria, takie jak torebki i szaliki.

Marka stała się szczególnie znana podczas II wojny światowej, kiedy to zakup drogich ubrań w czasie, gdy trwały jeszcze racje żywnościowe, postrzegany był jako oznaka bogactwa i luksusu; pomogło to ugruntować status marki jako elitarnej marki modowej. W ciągu siedmiu lat po zakończeniu wojny Chanel stworzyła imperium. Zobacz: momstyle.pl